Translate

среда, 2. јул 2014.

ČIŠĆENJE BUBREGA

PRAVILNO FUNKCIONISANJE BUBREGA VITALNO ZA ORGANIZAM 
– Svakog dana bubrezi prečiste oko 200 litara krvi od štetnih materija, koje se potom, kroz mokraću izbacuju iz organizma.
 – Ovaj vitalni organ zadužen je i za uklanjanje viška tečnosti iz tela, a ima značajnu ulogu u regulaciji krvnog pritiska, proizvodnji crvenih krvnih stanica, održavanju čvrstoće kostiju i razgradnji nekih belančevina.
– Bubrezima je pravilno funkcionisanje neophodna voda, budući da ovaj organ stvara urin u skladu s količinom dostupne tečnosti.
– Normalna količina mokraće koju izlučuje zdrav čovek kreće se između 0,5 i 2 litra na dan.

Čišćenje bubrega
  • 1/2 šolje sušenog korena hortenzije
  • 1/2 šolje korena Eupatorium purpureum
  • 1/2 šolje korena belog sleza
  • 4 veze svežeg peršuna
  • Tinktura kudelje (izostavite je ako ste alergični na nju)
  • Kapsule đumbira
  • Kapsule uve
  • Biljni glicerin
  • Koncentrat crne trešnje 240 gr
  • Vitamin B6 250 mg
  • Tablete magnezijum oksida, 300 gr

Izmerite po 1/4 šolje od svog korenja i ostavite ga da se natopi, zajedno sa 10 šolja hladne vode iz česme, u nemetalnoj posudi sa nemetalnim poklopcem. Posle nekoliko sati (ili pošto prenoći) dodatje 240 gr koncentrata crne trešnje, zagrejte dok ne proključa i krčkajte 20 minuta. Popijte 1/4 šolje čim se dovoljno ohladi. Ostalo kroz bambusovu cediljku sipajte u sterilni bokal (čašu) od 1/2 litra i nekoliko sudova za zamrzavanje. Plastični bokal stavite u frižider.

Kuvajte sveži peršun, pošto ga isperete, u 1 l vode 3 minuta. Popijte 1/4 čaše čim se dovoljno ohladi. Stavite pola litra u frižider i 1/2 litra zamrznite. Peršun bacite.

Doziranje: svakog jutra, pomešajte 3/4 šolje mešavine korenja i 1/2 šolje peršunove vode u velikom krčagu. Dodajte 20 kapi tinkture kudelje i 1 supenu kašiku glicerina. Pijte tu mešavinu podeljenu na doze tokom dana. Držite na hladnom. Nemojte da popijete sve odjednom jer će vas zaboleti stomak i osećaćete pritisak u bešici. Ako vam je stomak jako osetljiv, počnite sa polovinom te doze.

Sačuvajte korenje posle prvog kuvanja, ostavite ga u zamrzivač. Posle 13 dana, kad vam ponestane čajeva, skuvajte isto korenje po drugi put, ali dodajte samo 6 šolja vode i krčkajte samo 10 minuta. To će vam trajati još 8 dana, za ukupno tri nedelje. Možete da skuvate korenje i po treći put ako želite, ali napitak gubi snagu. Ako imate ozbiljan problem, ne kuvajte ih više od dva puta.

Posle tri nedelje, ponovite sa svežim biljkama. Potrebno vam je da čistite bubrege šest nedelja da biste postigli dobre rezultate, a ako imate ozbiljne probleme, onda i duže.

Takođe uzimajte:
  • Kapsule  đumbira: jedna uz svaki obrok (3 puta dnevno)
  • Kapsule uve: jedna uz doručak i dve uz večeru
  • Vitamin B6 (250 mg): jednom dnevno
  • Magnezijum oksid (300 mg) jednom dnevno
Uzimajte ove dodatke neposredno pre obroka kako biste izbegli podrigivanje.

Neke napomene: ovaj biljni čaj, kao i peršun, može lako da se pokvari. Zagrevajte ga dok ne provri svaka 4 dana ako ste ga držali u frižideru; to će ga ponovo sterilizovati. Ako ga sterilišete ujutru, možete ga koristiti a da ga ne stavljate u frižider (koristite staklenu posudu).

Budite oprezni kad naručujete biljke! Dobavljači biljaka nisu isti. To korenje bi trebalo da ima jak miris. Ako korenje koje kupite jedva da miriše, ono je izgubilo svoje aktivne sastojke; uzmite od drugogo nabavljača. Može se koristiti sveže korenje. Ne koristite prah.
  • Hortenzija (Hydrangea arborescens) je uobičajena ukrasna biljka.
  • Koren Epatorium pupureum je divlji cvet.
  • Koren belog sleza (Althea officinalis) je sluzav i ublažava bol.
  • Sveži peršun se može kupiti u prodavnici. Peršunov list i sušeni peršun ne pomažu.
  • Biljka kudelja deluje isto dobro kao i tinktura, ali od njenog mirisa možete dobiti alergiju. Ako znate da ste alergični na nju, izostavite je iz preparata.
  • Đumbir iz prodavnice je u redu.
Postoje verovatno na desetine biljaka koje su u stanju da rastvore kristale i kamenove iz bubrega. Ako možete da nađete samo neke od ovih koje smo naveli, svejedno napravite preparate; jedino će vam biti potrebno više vremena da on deluje. Zapamtite da vitamin B6 i magnezijum, ako se uzimaju svakodnevno, sprečavaju da se formiraju oksalatni kamenovi. Ali, jedino ako prestanete da pijete crni čaj. Crni čaj ima 15,6 mg  oksalne kiseline po šolji. Pređite na biljne čajeve. Kakao i čokolada takođe imaju i suviše okasalne kiseline da bi se koristile kao napici.

Setite se, takođe, da se kristali fosfata stvaraju kad jedete i suviše fosfata. Fosfata ima u velikoj koncentraciji u mesu, hlebu, cerealijama, testeninama i gaziranim napicima. Jedite manje tih stvari i pijte više mleka (sa 2% masti), voće i povrća. Pijte najmanje litar vode dnevno.

Čistite bubrege najmanje dvaput godišnje. Za 3 nedelje možete rastvoriti sve svoje bubrežne kamenove, ali možete stvoriti nove za 3 dana, ako pijete čaj i kakao i napitke koji sadrže fosfate. Nijedan od napitaka koje smo naveli u ovom poglavlju ne pogoduju formiranju kamenova.



















Čaj od lešnika za bubrežne kamence

U veci lonac sipati 7 l vode i staviti 1/2 kg lešnika u ljusci (kao na slici). 
Kuvati dok voda ne spadne na 5l. 
Kada se prohladi, ocediti, naliti u staklene boce i čuvati u frižideru. 
Piti 5 dana po 1 l.
Može se ponavljati posle pauze od 15 dana. 


Čaj od semenki lubenice za bubrežne kamence


Da bi pripremili čaj, potrebna Vam je supena kašika semenki lubenice, koje ste prethodno samleli ili iseckali. 
Prelijte semenke sa pola litre ključale vode i ostavite da se ohladi. 
Zatim procedite i odmah popijte čaj. 
Ako je to moguće, uvek pripremite sveži čaj.
Čaj pijte tri puta dnevno, a možete ga piti i više puta na dan.




U našem telu već postoji prirodan mehanizam čišćenja bubrega. Ako konzumirate dovoljno tečnosti u obliku vode, čaja itd, bubrezi se čiste sami.




Нема коментара:

Постави коментар